Łódź buduje. Trwa remont Technikum nr 3 przy ul. Kilińskiego

Nowe sale edukacyjne, pracownie zawodowe i udogodnienia dla młodzieży z niepełnosprawnościami. Trwa remont Technikum nr 3  przy ul. Kilińskiego.

fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Trwa remont Technikum nr 3  przy ul. Kilińskiego.
5 zdjęć
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Centrum Łodzi wzbogaci się o kolejną wyremontowaną placówkę edukacyjną. Odnawiamy sale lekcyjne, modernizujemy i budujemy zupełnie nowe pracownie zawodowe i szatnie.

 - Zarząd Inwestycji Miejskich remontuje nie tylko kamienice, drogi czy instytucje kultury, ale również modernizuje placówki edukacyjne. Doskonałym tego przykładem jest inwestycja w ZSP nr 3 przy ulicy Kilińskiego. W tym roku oddamy młodym ludziom do użytkowania m.in. nowe pracownie, odnowione sale lekcyjne czy szatnie – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi. 

Inwestycja w placówce obejmie remont korytarzy, szatni, portierni, pracowni lekcyjnych. Zmodernizowane zostanie również zaplecze szkoły z przestrzenią magazynową.

- Placówka wzbogaci się o szereg udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Na ukończeniu jest przebudowa terenu przed głównym wejściem do szkoły, gdzie wykonany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych. Na korytarzach zamontowana zostanie  posadzka  antypoślizgowa, przebudowane zostaną również łazienki – dodaje Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

- Obecnie trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej, oświetleniowej i wentylacyjnej. Przed nami prace związane z ociepleniem budynku od wewnątrz, wykonaniem izolacji fundamentów oraz wymianą okien i drzwi – wyjaśnia Jacek Leski, przedstawiciel wykonawcy remontu.

ZSP nr 3 przy ulicy Kilińskiego zyska nowe, wyremontowane pracownie zawodowe, dodatkowo jedno z pomieszczeń gospodarczych zostanie dostosowane do takiej funkcji.

- Ta inwestycja to odpowiedź na potrzeby uczniów i spełnienie moich marzeń. Cieszę się, że pod koniec tego roku oddam moim podopiecznym odświeżoną, wyremontowaną szkołę. Oczywiście, ten remont to dopiero początek, po jego zakończeniu zaczynamy kolejny projekt związany z termomodernizacją budynku – mówi Janusz Bęben, dyrektor ZSP nr 3 w Łodzi.

Wartość  inwestycji: 1 597 103,62 zł.

Planowany koniec remontu: grudzień 2020.

Wykonawca: DAMAC Jacek Leski (umowę podpisano 9.03.2020 r.)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 istnieje od 2002 roku, a powstał w związku z przeprowadzoną reformą szkolnictwa i podziałem na szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Szkoła ta od 1984 do 2002 roku nosiła nazwę Zespołu Szkół Energetyczno-Instalacyjnych. Zespół Szkół Energetyczno-Instalacyjnych połączony został z dwóch szkół: Technikum Energetycznego Nr 2 w Łodzi z ulicy Obywatelskiej 57 i Zespołu Szkół Budowlanych Nr 2 w Łodzi z ulicy Kilińskiego 159/163.


Projekt pn.: „Racjonalizacja zużycia energii termomodernizacja obiektów edukacyjnych Łodzi- Etap I” wybrany do dofinansowania na podstawie Uchwały podjętej przez Instytucję Zarządzającą w dniu 29.03.2017 r. nr 371/17 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Polecane aktualności

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Pamięć o Marszałku

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty… więcej

Odebrano im dzieciństwo. Przywracamy im pamięć.

Tomasz Walczak / BRP

Narodowy Dzień Zwycięstwa - 8 maja to również Święto Dzieci Wojny. W Łodzi, przed Pomnikiem… więcej

Witaj Maj, piękny Maj

Andrzej Janecki / BAM

Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny w bazylice archikatedralnej rozpoczęły się wojewódzkie… więcej

Wiwat Biało-Czerwona!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Marsz ze 123-metrową flagą Polski uświetnił obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.… więcej

Kontakt